Pompe ligos gydymas

Pompe liga yra lėtinė liga, kurios neįmanoma išgydyti. Tačiau yra įvairių gydymo būdų ir vaistų, kurie gali palengvinti simptomus ir sveikatos problemas, atsirandančias dėl ligos, ir užkirsti jiems kelią. 

Pakaitinė fermentų terapija

Sergant Pompe liga, organizme trūksta tam tikro fermento arba jo yra per mažai. Pakaitinės fermentų terapijos metu trūkstamas fermentas sulašinamas pacientui į veną. Pacientui kas dvi savaites atliekamos infuzijos ir taip kompensuojamas trūkstamas fermentas organizme. 

Kreipkitės į gydytoją, jei jums reikalinga daugiau informacijos apie Pompe ligos gydymą. 

Specialistų komanda

Pompe liga pažeidžia įvairius organus bei jų funkcijas. Kad jums būtų suteikta profesionali pagalba ir priežiūra Pompe ligos gydymą ir kontrolę vykdo skirtingi gydytojai specialistai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai. Pacientų gydymu ir priežiūra rūpinasi daugiadisciplininė specialistų komanda.

Specialistai
Pompe ligos gydyme dalyvauja kelių skirtingų sričių gydytojai. Kai kurie gydytojai yra ekspertai, tiriantys daugiau nei vieną ligos aspektą, o kiti specializuojasi tik konkrečioje srityje.
 

 • Nervų raumenų ligų specialistai ir neurologai
  Specialistai, kurie gydo nervų raumenų ligas ir analizuoja bei vertina raumenų funkcijos sutrikimus (vienas iš svarbiausių Pompe ligos požymių).
 • Genetikai ir metabolinių ligų specialistai,
  kurie diagnozuoja genetines ligas bei paveldimų ligų ir medžiagų apykaitos sutrikimus. 
 • Pulmonologai 
  Jų specializacija – plaučių ligos ir būklės, galinčios paveikti plaučius, įskaitant kvėpavimo sutrikimus (dar vienas iš svarbiausių Pompe ligos požymių).
 • Kardiologai
  Širdies ir kraujagyslių ligų specialistai (tai ypač aktualu Pompe liga sergantiems kūdikiams).
 • Gastroenterologai
  Virškinamojo trakto (t. y., skrandžio ir žarnyno) ligų specialistai
 • Slaugytojos ir kiti sveikatos priežiūros specialistai 

Skaitykite, kaip diagnozuojama Pompe liga