TTP simptomai

TTP gali pasireikšti daugeliu įvairių būdų, nes liga paveikia visą organizmą. Įgytos TTP (aTTP) ir genetiškai paveldėtos TTP (cTTP) simptomai panašūs. Pradžioje žmogus dažnai karščiuoja arba jaučia panašius į gripo simptomus. Pilvo skausmai, pykinimas ir vėmimas taip pat yra būdingi simptomai. Pastarųjų progresavimas priklauso nuo to, ar simptomai atsiranda dėl prasidėjusio kraujavimo ar dėl susidariusių krešulių.

Kraujavimo sukelti TTP simptomai gali būti:

 • kraujavimas iš dantenų arba nosies galimas dėl per mažo trombocitų kiekio (vadinamoji trombocitopenija);
   
 • mėlynos dėmės (vadinamos purpura) ir raudonos arba violetinės spalvos taškinės kaujosruvos ant odos (vadinamos petechijomis), kurios susidaro dėl poodinio kraujavimo. 

Susidariusių krešulių sukelti TTP simptomai gali būti:

 • galvos skausmas, sumišimas ir sutrikusi rega gali būti kraujyje susidariusių krešulių, kurie blokuoja kraujo patekimą į smegenis, pasekmė; 
   
 • skausmai krūtinės srityje gali atsirasti dėl to, kad susidarę krešuliai blokuoja kraujo patekimą į širdį;
   
 • nuovargis, tamsus šlapimas ir odos pageltimas (akių gleivinės ir odos pageltimas) galimi dėl to, kad suardomi raudonieji kraujo kūneliai (vadinamoji hemolizinė anemija);
   
 • gali sutrikti inkstų veikla, nes krešuliai blokuoja kraujo patekimą į inkstus. 

Sužinokite, kaip diagnozuojama TTP

Genetiškai paveldimos TTP (cTTP) simptomai

Genetiškai paveldimos TTP (cTTP) simptomai panašūs į įgytos TTP (aTTP) simptomus. Genetiškai paveldėtos TTP atveju kai kurie simptomai pasireiškia nuo gimimo, o kartais – tik suaugusiems asmenims. Priežastys nėra tiksliai žinomos, tačiau tokie faktoriai kaip nėštumas ir infekcija gali išprovokuoti genetiškai paveldėtą TTP.

Sužinokite daugiau apie TTP gydymą